Başkanın Mesajı

Ergenekon A.Ş., 50 yılı aşkın süredir üstün teknik altyapısı, ulusal ve uluslararası kalite standartları ile belgelendirilmiş uzmanlığı ile Türk Döküm Sektörünün gerçek öncülerinden biridir.

Teknolojik, çevresel ve sosyal bilincin hızla değiştiği günümüzde firmamız sahip yeteneklerini yenilikçi ve çevreye duyarlı teknolojiler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Bu hedefe uygun olarak şirketimiz çalışmalarını üç ana başlıkta yoğunlaştırmıştır.

  • Malzeme geliştirmek için ileri teknoloji kullanımı
  • Tüm proseslerde ileri kalite sertifikasyonuna sahip olmak.
  • Doğaya azami duyarlı kalite kontrol ve değerlendirme prosesleri geliştirmek.

Yeni ve gelişen teknolojilerin adaptasyonu için en önemli kaynağın nitelikli eleman ve şirket politikası kapsamında maddi ve manevi destek olduğunun bilinci ile Ergenekon Çelik Döküm A.Ş., çalışanları için çeşitli eğitim ve geliştirme faaliyetleri düzenlemekte ve TÜBITAK, KOSGEB gibi kurumlar tarafından desteklenen geliştirme projelerine dahil olmaktadır.

Proses kalite sertifikasyonunun mühendislik ve yüksek teknoloji gerektiren endüstrilerde birincil öncelikli olması gerektiğinin bilinci ile firmamız dünya çapında tanınmış kalite sertifikasyonlarını edinmiştir.

Ergenekon A.Ş. tüm ölçme ve kalite kontrol proseslerinin çevreye duyarlı biçimde düzenlenmesini kendisine hedef olarak belirlemiş ve bu çerçevede yürürlükte bulunan Çevre ve İş Sağlığı – Güvenliği mevzuatlarına tam uygunluğu sağlamıştır. Buna ilave olarak, geleceğe dönük stratejik planlamalarında her türlü doğal tahribat, kirlenme, yaralanma ve sağlık bozulmalarını önlemeyi kendisine görev edinmiştir. Bu bağlamda firmamız ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 sertifikalarına sahiptir.

Tüm bu hedefleri gerçekleştirmek için, şirket çapında destek ve katılımın çok önemli olduğuna inanan Ergenekon A.Ş.  çalışanlarının, değişen ve gelişen şartlar altında farkındalıklarını artırmak üzere eğitim ve gelişim faaliyetleri düzenlemeyi öncelikli sorumluluklarından biri olarak belirlemiştir.

Ergenekon A.Ş. , gelecekte de hâlihazırda sahip olduğu üstün teknoloji ve çevreye duyarlı altyapısını güçlendirerek müşterilerine en uygun çözümleri en yüksek teknoloji ve uygun koşullarda sunmaya devam edecek ve Türkiye döküm sanayiinin öncülerinden olmaya devam edecektir.

Saygılarımla,
M. Şerif GARİBAĞAOĞLU
BAŞKAN

Ergenekon Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2021©