select-your-language select-your-language select-your-language select-your-language

HAKKIMIZDA

Başkan'ın Mesajı

Teknoloji ve sosyal bilincin hızla değistiği günümüzde Ergenekon Çelik Döküm A.Ş. sahip olduğu engin üretim ve proses altyapısını yenilikçi ve çevreye duyarlı teknolojiler ile geliştirmeyi hedeflemiştir. Bu hedefe uygun olarak şirketimiz çalişmalarını üç ana başlıkta yoğunlaştırmıştır.

  • Yüksek teknoloji ürünü malzeme geliştirmek ve üretim süreci adaptasyonu.
  • Tum üretim ve ölçme proseslerinde ileri kalite sertifikasyonuna sahip olmak.
  • Doğaya azami duyarlı ürteim, ölçme ve değerlendirme prosesleri geliştirmek.

Yeni ve gelişen teknolojilerin adaptasyonu için en önemli kaynağın nitelikli eleman ve şirket polikatası kapsamında maddi ve manevi destek olduğunun bilinci ile Ergenekon Çelik Döküm A.Ş., çalışanları için çeşitli eğitim ve geliştirme faaliyetleri düzenlemekte ve TÜBITAK, KOSGEB gibi kurumlar tarafından desteklenen geliştirme projelerine dahil olmaktadır.

Komple üretim ve proses kalite sertifikasyonunun yüksek teknoloji gerektiren endüstrilerde birincil öncelikli olması gerektiğinin bilinci ile Ergenekon dunya çapinda taninmiş kalite sertifikasyonlarinı edinmiştir.

Ergenekon tüm üretim, ölcme ve kalite kontrol proseslerinin çevreye duyarlı biçimde duzenlenmesini kendisine hedef olarak belirlemiş ve bu çerçevede yururlukte bulunan Çevre ve İş Sağlığı - Güvenliği mevzuatlarına tam uygunluğu sağlamıştır. Buna ilave olarak, geleceğe donuk stratejik planlamalarında her türlü doğal tahribat, kirlenme, yaralanma ve sağlık bozulmalarını önlemeyi kendisine görev edinmiştir. Bu yöndeki çalismalarımızı da dünya çapinda tanınan sertifikasyon prosedürlerine uygun olarak yürütmek amacı ile ISO 14001 ve ISO 18001 standartlarına uygunluk prosedürlerini başlatmış bulunuyoruz.

Tüm bu hedefleri gerçekleştirmek icin Ergenekon, bireysel sorumluluklarının ve yönetim sistemlerindeki başarının topyekün katılım ile sağlanacağının bilincinde olan çalışanlarımızın, değişen ve gelişen şartlar altında farkındalıklarını artırmak üzere eğitim ve gelişim faaliyetleri düzenlemeyi öncelikli sorumluluklarindan biri olarak belirlemiştir.

Ergenekon, gelecekte de halihazirda sahip olduğu üstün teknoloji ve çevreye duyarlı altyapısını güçlendirerek musterilerine en uygun çözumleri en yüksek teknoloji ve uygun koşullarda sunmaya devam edecek ve Türkiye döküm sanayiinin öncülerinden olmaya devam edecektir.

Saygılarımla,

M.Şerif GARİBAĞAOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı